Hakkımda

İçim uçsuz bucaksız, öğrenmeye aç bir deniz gibi. Bazen durgun, bazen dalgalı, gel-git i eksik olmayan ama bir o kadar da berrak… Uğradığım onlarca kıyı, kıyılarda rastladığım her renkten insan, dalgalarımın çarptığı yosun dolu duvarlar, tattığım tuz, kattığım mavilikler… Aldıkça büyüyor, büyüdükçe değişiyor, değiştikçe dönüşüyorum. Bazen duruyorum aldıklarımı sindirebilmek için, sonra yeniden başlıyorum. Ve anladım ki, öğrendiklerimi öğretmeyi ve yazmayı fazlasıyla seviyorum. Kıyılarımda sizlere anlatmayı heyecanla beklediğim hikayeler var.

Herkesin hikayesinin anlatmaya değer olduğu inancıyla Hayatın İçindeki Renkler web sitesini oluşturdum. Amacım kıyısından geçtiğimiz ancak henüz keşfetmediğimiz hikayeleri sizlerle buluşturmak. Aynı zamanda hepimizden izler taşıyan bu hikayeler ile ihtiyaç duyduğumuz sevgi ve dayanışma ortamını yaratmak.

Peki ben kimim? Benim hikayem nedir? 

1994 İstanbul doğumluyum. Galatasaray Üniversitesi’nde iletişim ve siyaset bilimi bölümlerini, Fransa Bordeaux Montaigne Üniversitesi’nde eş diploma programı kapsamında iletişim bölümünü bitirdim.

Öğrencilik dönemimde Bianet, CNN Türk, ZETE, Turizm Global kurumlarında çalıştım ve ABC Yayıncılık’ın yayınladığı en çok satan seyahat kitaplarından 2016 Butik Oteller Kitabı’nın yazılarını hazırladım. 2017 yılında bir yönetişim projesi kapsamında Sabancı Üniversitesi öğretim üyesi Emeritus Profesör Dr. Korel Göymen’in asistanlığını yaptım. Üniversite sonrası halkla ilişkiler, reklamcılık ve medya ilişkileri alanında çeşitli kurumlarda görev aldım.

Bu sırada gezgin deli ruhuma kulak vererek 13 ülke, 47 şehir gezdim…

Yaptığım farklı işlere rağmen kendimi hep ‘gazeteci’ olarak tanımladığımı, en çok yazmaktan ve insanların hayatına dokunmaktan mutlu olduğumu anlayınca bunu tam zamanlı işime ek bir iş olarak yapmayı değil; tam zamanlı işim haline getirmeye karar verdim.

Hayatın İçindeki Renkler ile gördüklerimi, biriktirdiklerimi sizlerle paylaşıyorum. Aynı zamanda çocukluğumdan beri büyük tutku duyduğum tiyatroya devam ediyorum.


MERVE ATEŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir